olejek arganowy

Hej dziewczyny:)

Temat stary jak świat;) Wydawałoby się, że o oleju arganowym wiemy już wszystko:;pojawił się przecież nagle jako dodatek do każdego kosmetyku: od włosów, przez całe ciało aż po twarz i nie znika z półek sklepowych. Olej arganowy rozgościł się na dobre w kosmetycznym światku i nieprędko z niego zniknie. Trzymam kciuki, żeby nie zniknął w ogóle, ponieważ jego właściwości pielęgnacyjne są nieocenione.

Wiele osób kupuje kosmetyki z arganem, lub czysty olejek arganowy, nie wiedząc tak naprawdę DLACZEGO. Ok, wiemy że jest super i że świetnie dba o ciało i włosy, ale… właściwie dlaczego? Skąd przybył, co zawiera? Dlaczego jest takim kosmetyczny fenomenem? Jak go stosować, by przyniósł maksimum korzyści?

Oto cała prawda o olejku arganowym.

Olejek arganowy – co to takiego i skąd się wziął?

Żeby wyjaśnić w pełni jak cudownym jest specyfikiem i skąd bierze swoje cenne właściwości należy cofnąć się setki lat. Już wówczas był on bowiem wytwarzany na terenach dzisiejszego Maroka. Pozyskuje się go z orzechów arganii żelaznej (łatwo powiedzieć: pozyskuje… tymczasem do wyprodukowania 1 litra olejku potrzeba jest około 35 kg orzechów!), oczywiście wytłacza się go na zimno, aby zachował swoje cenne właściwości. Tylko taki olejek jest coś wart – tylko taki zawiera najsilniejsze stężenie witamin, minerałów i dobrych kwasów tłuszczowych. Zatem pamiętajcie, dziewczyny: jeśli już sięgacie po olejek arganowy sprawdzajcie jego pochodzenie (Maroko przoduje w produkcji olejku i jest liderem w jego pozyskiwaniu, a przy tym posiada ogromne uprawy arganii, które rosną na czystych i nieskażonych terenach). Upewnijcie się, czy olejek jest nierafinowany i toczony na zimno. Wówczas zyskacie pewność, ze to ten jedyny 🙂 <3

Co zawiera olejek arganowy [skład]

Oczywistą sprawą jest, że ta tłusta, bursztynowo-złota ciecz nie zyskała popularności tylko dlatego, ze pachnie orzechem i przybyła z Maroka. Musi zawierać w sobie coś WYJĄTKOWEGO, co trudno odnaleźć w innych specyfikach. Otóż to. Olejek arganowy jest wyjątkowy. Zawiera on bowiem szereg witamin i minerałów, fitosterole oraz flawonoidy, a także „wisienkę na torcie”, czyli niezbędne kwasy tłuszczowe (NNKT) , które akurat w oleju arganowym mają idealne dla zdrowia i urody proporcje. Innymi słowy: olej arganowy zawiera kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 skomponowane tak, jak żaden inny olej. Ich ilość jest idealna, z tego względu olejek arganowy to pielęgnacja trafiona w punkt. Nasza skóra i włosy po prostu go uwielbiają, ponieważ olej arganowy ma właściwości… no właśnie: jakie?

Olejek arganowy – właściwości kosmetyczne

  • nawilża przesuszoną skórę nie pozwalając jej na utratę wilgoci
  • olejek arganowy to eliksir odmładzający o dużej mocy
  • przyspiesza gojenie ran i blizn, w tym również zmian trądzikowych
  • wspomaga leczenie rozstępów, odmrożeń, odleżyn i blizn
  • olejek arganowy nie dopuszcza do zaniku melaniny, spowalnia proces siwienia włosów
  • wzmacnia cebulki włosowe, zapobiega ich wypadaniu
  • ochrania skórę i włosy przed wiatrem, mrozem, silnym słońcem
  • spłyca drobne zmarszczki i doskonale dba o skórę pod oczami
  • olejek arganowy jako jeden w nielicznych tak dobrze radzi sobie z wysoką temperaturą emitowana przez suszarkę (jest świetną termoochroną)
  • zapobiega rozdwajaniu się końcówek włosów
  • nabłyszcza i dyscyplinuje włosy, zapobiega elektryzowaniu
  • olejek arganowy pomaga w walce z łupieżem
  • nadaje się do masażu skóry – wygładza ją i nadaje ładny koloryt, elastyczność i gładkość
  • zadba o zniszczone paznokcie
  • olejek arganowy przyspiesza wzrost włosów
  • pomaga oczyścić skórę głowy i równoważy sebum

Imponujące? Też tak myślę. U mnie olej arganowy zajmuje honotrowe miejsce w łązience – obok wody różanej i żelu aloesowego. Systematycznie stosowany czyni cuda. Ok, czyli jak zatem stosować olejek arganowy?

Olejek arganowy – zastosowanie w kosmetyce

W tej kwestii macie naprawdę… nieograniczone możliwości. Postaram się wypisać Wam jak najwięcej,m ale tak naprawdę mam po cichu nadzieje, ze ktoś z Was odkryje i dopisze jeszcze jakieś jego cudowne zastosowanie:)

Olejek arganowy – zastosowanie na twarz

Można go nakładać w czystej postaci na twarz – jako serum. Najlepiej an noc. To silna i potężna dawka urody:) Możecie olejek arganowy dodawać do kremów, maseczek, stosować jako płynny olejek pod oczy, będzie idealny do rozrabiania maseczki z glinki. Wiele dziewczyn smaruje nim brwi (rzęs nie polecam, bo po prostu nie warto nakładać na nie niczego, co może pogarszać widzenie i dostawać się do oka). Warto jednak wybrać np. tusz do rzęs z olejkiem arganowym lub jakimkolwiek innym. Olejek arganowy nadaje się również do demakijażu twarzy, lub jako dodatek do domowej roboty hydrolatu.

Olejek arganowy- zastosowanie na włosy

Tą jego właściwość kocham najbardziej. Moje włosy dzięki olejkowi arganowemu zyskały blask, kondycję i przestały wypadać wyglądają świetnie: są grube i mocne. Obecnie do olejowania włosów stosuje dobre mieszanki olejków, bacząc, by nie zabrakło w nich olejku arganowego. Czysty olejek arganowy możecie dodawać do masek na włosy, wcierać w końcówki, stosować jako mgiełkę na wyjątkowo suche i niezdyscyplinowane pasma, nakładać na skórę głowy i włosy (to wymaga oczywiście zmycia to godzinie lub dwóch), albo nakładać na wilgotne włosy przed suszeniem.

Olejek arganowy – zastosowanie na ciało

Tu też olejek arganowy ujawnia całe spektrum zastosowań. Dolany do wanny, dodany do kąpieli dla stóp, jako olejek do masażu, olejek na rozstępy, olejek na przesuszone partie skóry… można go mieszać z kawą i silą orską tworząc peelingi DIY, można dodawać do masek na ciało, można mieszać z gotowymi już balsamami, peelingami i innymi olejkami.

Olejek arganowy- efekty

Jedno jest pewne: nie pożałujecie 😀

Wiem, ze na tle innych olejków ten arganowy wypada dosyć… drogo, ale nie jest to na szczęście jakaś bajońska suma, a poza tym jest bardzo uczciwa biorąc pod uwagę to, ile małych orzeszków „mieści się” w litrze oleju. Mnie zachwyca to, ze jest taki uniwersalny. Pasuje do wszystkiego i po prostu podnosi jakość każdego kosmetyku.

Macie olejek arganowy? Stosujecie? Znacie jakieś genialne kuracje z jego udziałem? Koniecznie napiszcie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *