Oczyszczanie twarzy olejami? Tak, to możliwe.
Osobiście uwielbiam olejki i nie wyobrażam sobie bez nich pielęgnacji. Już od dawna zamieniam chemię na to, co daje nam matka natura, dlatego w mojej łazience można znaleźć sporo olejów. Stosuję je zarówno do olejowania włosów, jak również dodaję do ulubionych maseczek DIY. To nie wydaje się dziwne, ale czy wiecie, że można oczyszczać twarz olejami?
Oczyszczanie twarzy olejami
Olejki bez problemu mogą zastąpić nam płyny do demakijażu, płyny micelarne czy żele do mycia twarzy.
Brzmi nieprawdopodobnie? Olej nie brzmi jak coś, czym można umyć twarz. A jednak. Tłuszcze rozpuszczają się w tłuszczach, dlatego jeżeli mamy problem z przetłuszczającą się skórą, nadmiar sebum usuniemy czymś równie tłustym. A oleje to wspaniałe rozwiązania.
OCM: czy jest bezpieczne dla skóry?
Oczywiście. To nawet bezpieczniejsze dla cery, niż oczyszczanie jej piankami, żelami czy… mydłem (a to już zbrodnia). Olejki nie przesuszają skóry i sprawdzają się nawet u osób, których cera jest wrażliwa.
Wszystko wiem z autopsji, bo kiedyś miałam problem z przesuszoną, ściągniętą cerą. Odkąd stosuję olejki, problem całkowicie zniknął – moja buzia jest aksamitnie gładka i przyjemna w dotyku.
Jak oczyszczać twarz olejami?
To nie takie trudne, na jakie wygląda. Przygotowałam krótki poradnik, aby zmienić kondycję swojej cery.
- Przygotuj olejową mieszankę (o tym poniżej).
- Powstały preaprat rozcieraj palcami na twarzy.
- Zmocz ściereczkę w ciepłej wodzie.
- Przyłóż ją do twarzy i poczekaj, aż brud się rozpuści.
- Jeżeli nie czujesz, że buzia jest czysta, powtórz czynność.
- Namocz ściereczkę w chłodnej wodzie, aby zamknąć pory.
- Powtarzaj czynność rano i wieczorem.
Dzięki oczyszczaniu twarzy olejami zadbasz o barierę ochronną skóry. Będzie natłuszczona, odżywiona i nawilżona na dłużej. Olejki działają antybakteryjnie, detoksykują twarz, pojawia się o wiele mniej niedoskonałości, wągrów i zaskórników. OCM dba także o prawidłowy poziom pH i elastyczność skóry.
Jak zrobić olejową mieszankę?
Podstawą jest olejek rycynowy. Każdy go zna, choć może nie do końca docenia jego niepowtarzalne właściwości. Olej może być zbyt ciężki dla skóry, więc należy go zmieszać z lekkimi olejkami.
Jeżeli masz suchą skórę, w mieszance powinno znaleźć się 10% oleju rycynowego. W przypadku mieszanej może to być 30%, a przy tłustej aż 70%.
Moje ulubione olejki do oczyszczania twarzy
Olejek należy dobrać do typu i rodzaju cery oraz jej potrzeb. Opiszę Wam, jakie olejki stosuję w pielęgnacji, jednak Wy musicie dobrać je w zależności od swoich problemów skórnych. Eksperymentujcie i sprawdzajcie, jak reaguje Wasza cera.
Olejki, które ja stosuję, to:
- olejek migdałowy,
- olejek arganowy,
- olejek jojoba,
- olejek z dzikiej róży.
To zdecydowanie moje ukochane, bez których nie wyobrażam sobie codziennej pielęgnacji. Jak to wygląda w Waszym przypadku?