pielęgnacja skóry latem

Cześć dziewczyny!

Niestety większość z nas nieświadomie popełnia wiele urodowych grzeszków. I to w dodatku przed wakacjami. Jadąc nad morze lub w góry, chcemy przecież, żeby nasze ciało wyglądało perfekcyjnie. Sprawdźcie, czego nie robić i jakich produktów unikać, by skóra i włosy były w jak najlepszej kondycji.

Jak używasz perfum?

Pamiętaj, że perfum nie wolno używać bezpośrednio na skórę i włosy. Dlaczego? Produkty te zawierają alkohol i inne substancje, które mogą powodować podrażnienia. Jeśli spryskasz skórę lub włosy perfumami, a potem wystawisz je na działanie słońca, uczulenie murowane! O wiele bezpieczniej jest stosować mgiełki zapachowe lub uperfumować ubranie. I pamiętaj, żeby przed zakupem jakiegokolwiek kosmetyku uważnie czytać jego skład.

Podkład + filtr

Jeśli planujesz urlop w ciepłych krajach, do walizki spakuj koniecznie krem z filtrem przeciwsłonecznym. Nie używaj natomiast podkładów z filtrem. Czemu? Bo filtry UV w tych kosmetykach mają słabe działanie i niski faktor. Nie ochronią twojej cery przed przebarwieniami, zmarszczkami i wysuszeniem. Nie martw się, że twój krem z filtrem bieli skórę lub zapycha pory. Wystarczy dobrze go zaaplikować. O wszystkim przeczytasz na stronie kosmetyku lub w ulotce. Całkiem niezłym rozwiązaniem jest zrobienie peelingu na dzień przed nałożeniem ochronnego kremu i zastosowanie nawilżającego preparatu.

Nie dla peelingu przed opalaniem

Na dzień przed zaaplikowaniem kremu z filtrem można zrobić peeling. Ale pod żadnym pozorem nie rób go tuż przed opalaniem się. Podczas zabiegu twoja skóra staje się bardziej wrażliwa i podatna na uszkodzenia. O wiele szybciej przenikają do niej substancje ze środowiska zewnętrznego; to właśnie dlatego zaraz po peelingu aplikujesz nawilżające lub łagodzące kosmetyki. Jeżeli jednak wypeelingowaną skórę wystawiasz na działanie promieni słonecznych, po prostu jej szkodzisz. Możesz nabawić się bowiem podrażnień, oparzeń i innych niedoskonałości.

Chroń pieprzyki i znamiona

A najlepiej przed urlopem idź do dermatologa, by zbadał wszystkie twoje znamiona. Badanie jest w 100% bezbolesne i pozwala wykryć niebezpieczne dla zdrowia nowotwory skóry. Równie dobrze możesz zabezpieczać pieprzyki zwykłymi plasterkami, specjalnymi sztyftami lub nałożyć większą ilość kremu z filtrem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *