pielęgnacja włosów zniszczonych

Cześć dziewczyny!

Niestety nie każda z nas ma piękną fryzurę. Włosy większości kobiet są niesforne, zniszczone i osłabione. Na szczęście są proste sposoby, dzięki którym twoje pasemka staną się mocne, lśniące i zdrowe. Znajdziesz je w moim wpisie. Zapraszam do lektury!

Puszące i elektryzujące się włosy

Włosy najczęściej puszą się pod wpływem działania wody i wilgoci, którą chłoną z otoczenia. Są trudne do ułożenia, a z czasem stają się suche. A dlaczego włosy się elektryzują? Czynnikami, które mają na to wpływ, są przede wszystkim nakrycia głowy ze sztucznych materiałów, ogrzewanie i klimatyzacja, a także niewłaściwa pielęgnacja. Co zrobić, żeby temu zapobiec? W zredukowaniu puszenia i elektryzowania się włosów pomoże ci… krem do rąk. Nałóż odrobinę kosmetyku, a twoje pasemka staną się gładkie i lśniące. Dobrym rozwiązaniem jest także mycie włosów w chłodnej wodzie, która zamknie mieszki włosowe i tym samym wygładzi powierzchnię pasemek. Do pielęgnacji stosuj odżywki i maseczki, a fryzurę układaj zaraz po umyciu głowy.

Włosy pozbawione objętości

Objętości zazwyczaj nie mają włosy cienkie i mocno przetłuszczające się. Jeżeli chcesz uporać się z tym problemem, idź do dermatologa, który dobierze produkty redukujące wydzielanie sebum. Czy ty sama możesz dodać swoim włosom objętości? Jasne, że tak. Odżywki, które dotychczas stosowałaś, nakładaj od teraz na same końce pasemek. Do szczotkowania włosów używaj grzebienia z ciasno ułożonymi ząbkami, który podwoi objętość twojej fryzury. Kiedy suszysz włosy, nachyl głowę, a u nasady pasemek wetrzyj piankę dodającą objętość.

Włosy kręcone

Są bardzo trudne w stylizacji i pielęgnacji. Aby je ujarzmić, znajdź dobrego fryzjera, który dobierze odpowiednie cięcie i sposób modelowania. Nie dotykaj włosów, bo to wspomaga elektryzowanie się i rozluźnia skręt loków. Do wycierania mokrych pasemek używaj bawełnianego ręcznika lub bawełnianej koszulki, które podkreślą loczki. Głowę myj raz lub dwa razy w tygodniu, a po każdym myciu używaj nawilżającej odżywki. Szampon spłukuj chłodną wodą; nigdy do mycia głowy nie stosuj gorącej wody, która powoduje puszenie się włosów i wzmaga przetłuszczanie się skalpu.

Suche i zniszczone włosy

Zniszczyłaś je prawdopodobnie zabiegami z użyciem wysokiej temperatury. Być może wpływ na to mają także: nieodpowiednia pielęgnacja, częste farbowanie, choroby, dieta, używki lub przyjmowanie jakiś leków. Jak dbać o suche i zniszczone włosy? Każdego dnia stosuj odżywkę bez spłukiwania, a do mycia głowy używaj szamponu z proteinami. Jeżeli suszysz włosy, nakładaj na nie kosmetyk termoochronny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *