makijaż na siłownię

Cześć!

Wiele osób podtrzymuje, że malowanie się na siłownie nie ma najmniejszego sensu. W końcu nie idziesz tam, żeby wyglądać, tylko zrzucić parę kilogramów, wzmocnić mięśnie lub po prostu się poruszać. A jakie jest twoje zdanie na ten temat? Makijaż na siłowni to konieczność, czy głupota?

Makijaż na siłowni – tak czy nie?

Sporo osób ćwiczy w makijażu, i to dość mocnym. A jest to spory błąd, który może skutkować pogorszeniem kondycji cery. Skóra bez makijażu lepiej funkcjonuje i nie jest narażona na powstawanie niedoskonałości. Z drugiej jednak strony niektóre panie nie lubią pokazywać się publicznie bez makijażu, zwłaszcza wtedy, gdy zmagają się z dermatologicznymi problemami.

Jakich kosmetyków lepiej nie używać na siłowni?

Pamiętaj, że produkty nawet najlepszej jakości na siłowni nie wytrzymają konfrontacji z ręcznikiem. Na pewno zrezygnuj z:

  • ciężkich i kryjących podkładów i korektorów,
  • bronzerów,
  • rozświetlaczy,
  • cieni do powiek,
  • produktów nieodpornych na wodę, dużą wilgotność i pot.

Jaki makijaż zrobić na siłownię?

Do zrobienia makijażu na siłownię użyj kosmetyków naturalnych o lekkiej formule, niezapychających skóry i nie powodujących powstawania niedoskonałości. Dobrze sprawdzą się kremy BB, kosmetyki mineralne i produkty wodoodporne. Ich działanie będzie bezpieczne dla skóry, a ich konsystencja doskonale poradzi sobie z potem.

Makijaż na siłownię – wskazówki

Jeżeli połączenie makijażu i słowni nie jest dla ciebie niczym strasznym, to przynajmniej pamiętaj o następujących wskazówkach:

  1. Skórę dokładnie oczyść żelem i tonikiem. Pamiętaj o lekkim nawilżającym kremie.
  2. Po treningu zmyj makijaż najszybciej jak tylko się da.
  3. Jeżeli jednak chcesz zachować makijaż po treningu, to odśwież go za pomocą bibułek matujących. Nie nakładaj dodatkowych warstw, bo będziesz wyglądała nienaturalnie.
  4. Jeśli zdecydujesz się na zmycie makijażu, to pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji cery.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *