jak wybrać dobry salon manicure

Cześć dziewczyny!

Tak jak wybór salonu kosmetycznego, fryzjera lub gabinetu lekarskiego jest bardzo ważny, tak wybór salonu manicure i pedicure powinien być równie istotny. Na co zwrócić uwagę, wchodząc do manikiurzystki? I jak nie dać się naciągnąć na koszty, i to zwłaszcza wtedy, gdy pedicure jest kiepsko zrobiony? Zapraszam do przeczytania mojego wpisu.

Higiena i czystość

To dwie najważniejsze sprawy, które decydują o renomie salonu manicure i pedicure. Zarówno narzędzia, sprzęty, jak i kosmetyki powinny być czyste i zadbane. Nożyczki, cążki i pilniczki powinny być dezynfekowane, fotele i stanowiska do malowania paznokci muszą być utrzymane w czystości, lakiery i inne kosmetyki nie mogą być przeterminowane. Zasada czystości i schludności dotyczy także personelu. Kosmetyczka musi mieć zadbane dłonie, jej ubranie powinno być czyste, przed każdym zabiegiem powinna myć ręce i zakładać jednorazowe rękawiczki.

Sprawdź opinie, przepytaj manikiurzystkę

Zanim wybierzesz się do salonu na malowanie pazurków, sprawdź opinie w Internecie i poczytaj komentarze na dobrym forum kosmetycznym. W sieci znajdziesz także ilustracje manicure i pedicure, który oferuje konkretny salon. Nie zapomnij o stronie internetowej, FB lub Instagramie. Najprostszym sposobem jest rozmowa z manikiurzystką. Dopytaj ją o techniki malowania paznokci, najlepszy dla ciebie kształt i kolor pazurków, a także o ceny usług.

Kosmetyki i kolory

Podpatrz, jakich kosmetyków używa salon manicure i pedicure. Jeżeli masz pewność, że są dobrej jakości, śmiało umów się na pierwszą wizytę. Produkty do malowania i pielęgnacji pazurków powinny zawierać witaminy, proteiny i mikroelementy. Sprawdź także, iloma kolorami lakierów dysponuje salon. Im jest ich więcej, tym lepiej, bo możesz dobrać takie barwy, jakie tylko chcesz.

Przebieg zabiegu i trwałość manicure

Uważnie przyglądaj się temu, co robi manikiurzystka. Jeżeli masz jakiekolwiek zastrzeżenia, przerwij zabieg i opowiedz o nich. Zwróć uwagę na to, jakimi narzędziami i produktami posługuje się kosmetyczka. O jakości salonu manicure decyduje też trwałość lakierów. Jeżeli były odpowiednio utwardzone, a płytka paznokcia właściwie przygotowana, kolor powinien utrzymać się przez co najmniej tydzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *