peeling skóry na bóle mięśni

Cześć!

Na siłowni spędzam dwa lub trzy dni w tygodniu. Może nie trenuję dość intensywnie, lecz moje mięśnie twierdzą co innego. Nie żeby jakoś strasznie bolały, ale po zakończonych ćwiczeniach dobrze jest je zregenerować. Ja używam peelingu, który sama robię w domu. Jeżeli i tobie taki relaks jest potrzebny, to zapraszam do lektury mojego wpisu i wypróbowania przygotowanego przeze mnie kosmetyku złuszczającego.

Dlaczego mięśnie bolą po treningu?

Bóle mięśni po treningu to normalna sprawa i przytrafiają się nie tylko osobom, które mają z siłownią styczność po raz pierwszy. Ci, którzy trenują regularnie, mogą odczuwać dyskomfort po dwóch do czterech dni po treningu. Czemu tak się dzieje?

Podczas treningu mięśnie doznają mikrourazów: włókna mięśniowe po prostu pękają. Nie przejmuj się tym tak bardzo, bo “naprawisz” je za pomocą protein w diecie. Inną przyczyną bólu mięśni mogą być zakwasy. Powstają najczęściej u nowicjuszy i rozwijają się podczas treningu beztlenowego. Wtedy w organizmie pojawia się kwas mlekowy, który daje uczucie pieczenia zwłaszcza na drugi dzień po treningu. Mogą pojawić się również skurcze mięśni. Dochodzi do nich wtedy, gdy niewytrenowany mięsień zostanie nadwyrężony.

Peeling na ból mięśni DIY

Do przygotowania peelingu na ból mięśni potrzebne ci będą następujące składniki:

  • szklanka soli himalajskiej;
  • szklanka oliwy z oliwek;
  • 20 kropel eterycznego olejku lawendowego;
  • 10 gramów startego imbiru.

Do oliwy dodaj olejek eteryczny, a następnie sól himalajską i imbir. Całość dokładnie wymieszaj, a następnie wmasuj w uda, kolana i stawy skokowe. Jeśli chcesz możesz jednocześnie zafundować peeling stopom. Taki masaż wykonuj okrężnymi ruchami przez około 10 minut, a potem spłucz ciepłą wodą i zastosuj nawilżający kosmetyk.

Jak działa peeling na ból mięśni?

Skuteczne działanie peelingu na ból mięśni po treningu opiera się na naturalnych składnikach. A są nimi:

  • sól himalajska – łagodzi stany zapalne, rozluźnia mięśnie i zapobiega skurczom. Sól himalajską można zastosować także przy bólach reumatycznych i naciągniętych mięśniach. Jest bezpieczna, bo ma bardzo czystą i wolną od zanieczyszczeń strukturę. Zawiera także wiele mikroelementów, które z łatwością przenikają przez skórę;
  • imbir – ma rozgrzewające działanie, które przekłada się na rozluźnienie mięśni. Co ciekawe imbir zapobiega powstawaniu zakwasów;
  • olejek lawendowy – jest stosowany w aromaterpii, działa wyciszająco i łagodząco na bóle mięśniowe i reumatyczne;
  • oliwa z oliwek – jej działanie polega na nawilżaniu i odżywianiu skóry – zawiera witaminy A i E.

Pamiętaj, że nie tylko składniki peelingu zwalczą bóle mięśni. Złagodzić zmęczenie po treningu zapewni również sam masaż. Co więcej peeling poprawi krążenie i zadba o kondycję skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *