jak dobrać podkład do twarzy?

Hej Piękne Istoty!

Wiele osób wciąż pyta mnie jakim cudem każdy zakupiony przeze mnie podkład ma odpowiedni kolor do mojej karnacji. Jak mi się to udaje? Czy kupuję podkłady przez internet i w takim razie, jakim cudem trafiam z kolorem? Innymi słowy: jak dobrać podkład do twarzy? Jak go zestawić ze swoją karnacją? Otóż nie jest to wcale trudne, wystarczy znać proste zasady. Już wyjaśniam, kochani. Zaparzcie sobie aromatyczną herbatkę, rozsiądźcie się wygodnie i czytajcie!

Podkład do twarzy – od czego zacząć zakupy?

Powiem Wam, jak to było u mnie – na początku jako młodociana dzierlatka dobierałam podkład “na oko”, czyli coś w stylu “ooo taką chyba mam cerę, będzie pasował” no i oczywiście była to totalna porażka. Podkład miał inny nie tylko kolor, ale i odcień, niż moja karnacja. Dlatego, zanim jakikolwiek kupicie, oceńcie czy maci ciepły, czy chłodny odcień karnacji. Jak to zrobić?

Popatrzcie na swoje nadgarstki. Czy żyły rysujące się pod skórą mają kolor zielony, czy niebieski? Zasada jest taka:

  • ODCIEŃ NIEBIESKI – CHŁODNA KARNACJA
  • ODCIEŃ ZIELONY – CIEPŁA KARNACJA

No i właśnie to jest podstawą, dzięki której cała reszta pójdzie już w dobrym kierunku. Ciepły typ urody bardzo źle wygląda bowiem w chłodnych odcieniach i odwrotnie.

Jeśli wybieracie podkład, to sprawdzajcie przede wszystkim ten aspekt. Oczywiście istnieje też grupa podkładów neutralnych, które pasują do każdej karnacji, ale wśród nich może nie być odcienia, który idealnie zasymiluje się ze skórą.

Gdy już znacie typ swojej karnacji – najlepiej poprosić w drogerii o próbki (miejcie ze sobą maleńkie słoiczki na krem) i zabierzcie je do domu, gdzie w dziennym świetle, przy dobrym oświetleniu nałóżcie je na linię żuchwy. Nie testujcie koloru w drogerii, gdzie jest złe i sztuczne światło.

Możecie też poprosić waszą kosmetyczkę, aby dobrała Wam odcień podkładu. Dlaczego jest to takie ważne? Oczywiście nie tylko po to by twarz nie odznaczała się Wam od reszty ciała, ale również dlatego, że ten wybór znacznie ułatwi Wam późniejsze zakupy.

Dlaczego kolor podkładu jest tak ważny?

Dobry podkład do twarzy ma maskować, a jednocześnie być niewidzialny dla innych. No, wiecie o co chodzi – że niby to nie podkład, tylko nasza cera jest taka wspaniała. Trudna sprawa 😉

Dobrze dobrany podkład do twarzy to jednocześnie dla nas wyznacznik kolorystyczny dla każdego następnego, który kupujemy, oto właśnie ta moja tajemnica wyboru dobrego podkładu – dobrałam perfekcyjnie odcień pierwszego (w domu, przy świetle, spokojnie testowałam chyba 10 odcieni różnych firm i różnych podkładów). Dzięki temu później, gdy szłam po nowy podkład do twarzy, ale z innej firmy – pokazywałam po prostu kobiecie w drogerii mój podkład i dobierałyśmy identyczny kolor, jak tego mojego. Później nakładałam próbkę tego nowego na twarz, żeby zobaczyć, jak się będzie zachowywał na mojej twarzy, czy współgra z cerą, jak się go aplikuje na mój ulubiony krem itd. Po takim teście już wiedziałam, czy warto mieć taki podkład, czy nie.

Zatem jeśli chcecie kupić dobry podkład dobrany do twarzy i karnacji to:

  1. oceńcie czy macie ciepłą, czy chłodną karnację;
  2. dobierzcie podkład do rodzaju cery – zastanówcie się zatem, czy ma rozświetlać, czy matowić, kryć, czy odmładzać;
  3. bierzcie próbki i testujcie podkład w domu, w dobrym świetle dziennym;
  4. nałóżcie wybrany odcień na całą buzię i sprawdzajcie, jak się zachowuje w ciągu dnia;
  5. zachowajcie słoiczek odcień lub numer idealnego odcienia – dzięki niemu z powodzeniem kupicie każdy kolejny podkład, dopasowując kolor do obecnego, idealnego podkładu;
  6. na koniec pamiętajcie, że niektóre podkłady utleniają się w ciągu dnia, a ich odcień nieco się wtedy zmienia, dlatego tak ważne jest, by sprawdzić, jak się zachowuje po kilku godzinach na skórze.

To wszystko! Życzę udanych zakupów 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *