cukrowy peeling do stóp

Cześć!

Kosmetyki przygotowane w domu sa dla wielu dziewczyn doskonałą alternatywą, jeśli chodzi o pielęgnację skóry. Takie produkty zawierają tylko naturalne składniki i działają skutecznie nawet na wrażliwą cerę. Jednym z kosmetyków naturalnych DIY jest cukrowy peeling z rumiankiem i cytryną do stóp. Jak go zrobić, jakie daje efekty i jak go używać?

Czemu cukrowy peeling do stóp jest taki ważny?

Stopy dźwigają ciężar naszego ciała. Są narażone na otarcia, pęcherze i skaleczenia, zwłaszcza wtedy, gdy chodzimy w nieodpowiednim obuwiu, nie stosujemy właściwej pielęgnacji lub narażamy skórę stóp na podrażnienia. Co więcej skóra na stopach szybko rogowacieje; z czasem może zacząć pękać, mogą także pojawiać się na niej rany.

Jak przygotować cukrowy peeling do stóp?

Do przygotowania peelingu cukrowego potrzebne ci będą następujące składniki:

  • szklanka gruboziarnistego cukru,
  • ¾ szklanki olejku kokosowego,
  • pół szklanki soli morskiej,
  • 3 łyżki sody oczyszczonej,
  • 15 kropel olejku z rumianki,
  • 10 kropel olejku cytrynowego,
  • 5 kropel olejku lawendowego.

Do miski wsyp wszystkie sypkie składniki. Olejek kokosowy rozpuść i przestudź, a następnie dodaj do niego olejki i dokładnie wymieszaj. Potem składniki sypkie połącz z płynnymi. Peeling wcieraj w stopy przez kilka minut, a na końcu spłucz ciepłą wodą. Dla jeszcze lepszych efektów zastosuj krem nawilżający, a na noc załóż skarpetki.

Jak działa peeling cukrowy do stóp?

Działanie peelingu cukrowego do stóp polega przede wszystkim na złuszczaniu martwego naskórka i wygładzaniu pięt. Zawarte w kosmetyku DIY składniki mają za zadanie nawilżyć, zmiękczyć i oczyścić skórę stóp. Olejki mają poza tym właściwości antybakteryjne usuwające bakterie i grzyby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *