makijaż dla przeziębionych

Zimową porą przeziębienie odbiera nam siły.
Kto powiedział, że musi odbierać nam też urodę?

Podczas choroby tracimy bardzo dużo wody, a w konsekwencji nasza skóra staje się szorstka i napięta. Standardowe nawilżanie niestety nie wystarczy. Dziewczyny, nie martwcie się, bo nawet z katarem możemy wyglądać dobrze! Ten wpis powinien przydać się w chorobie.

Jak przeziębienie wpływa na nasz wygląd?

  • Cera jest przesuszona, szorstka i napięta.
  • Twarz jest opuchnięta, zaczerwieniona lub blada.
  • Oczy są załzawione i przekrwione.
  • Pod oczami pojawiają się cienie i worki.
  • Skóra wokół nosa jest obtarta, sucha i czerwona.

Jak zatuszować oznaki przeziębienia?

Makijażem! Odpowiednie techniki makijażu pozwolą zatuszować ziemistą cerę, suchy i zaczerwieniony nos, łzawiące oczy i cienie pod oczami. Mam nadzieję, że uda mi się dowieść mocy makijażu. Nie chodzi o to, żeby wyglądać nienaturalnie, ale po prostu dobrze, mimo niesprzyjających warunków i zakatarzonego nosa. 🙂

Przed makijażem

Jeśli jesteś chora, nie używaj toników ściągających i kremów matujących, ponieważ mogą podrażnić i dodatkowo wysuszyć wrażliwą skórę. Skóra w trakcie choroby wymaga odpowiedniego nawilżenia. Dobrze użyć odrobiny ulubionego olejku o właściwościach nawilżających jako bazy. W moim przypadku cudnie sprawdza się olejek ze słodkich migdałów, który jest idealny pod makijaż. Niektóre olejki mogą mieć dodatkowe właściwości przeciwzapalne lub bakteriobójcze, dlatego świetnie sprawdzają się w pielęgnacji cery w trakcie choroby. Jak zamaskować czerwone oczy? Tutaj kosmetyki do makijażu nie pomogą, ale polecam zaaplikować sobie przed malowaniem krople nawilżające, które redukują zaczerwienienie spojówek.

Przygotowanie twarzy

Jeśli zastanawiamy się, jak ukryć oznaki przeziębienia, przede wszystkim skupmy się na podkładzie, korektorze i pudrze. To trio, które łatwo zapanuje nad sińcami i przebarwieniami. Przy przeziębieniu najlepiej wybierać podkłady, które zawierają dodatkowe składniki nawilżające i mają lekką formułę. Puder też powinien być mineralny, ponieważ ważne, żeby nie zatykać porów i pozwalać skórze oddychać. Na wypadek przeziębienia dużo lepiej sprawdza się mocny korektor punktowy i lekki podkład na całą twarz niż ciężki i mocno kryjący fluid. Mimo wielu niedoskonałości skóra w trakcie przeziębienia potrzebuje umiaru.

Makijaż oczu

Makijaż oczu najlepiej ograniczyć tylko do tuszu do rzęs i delikatnej kreski u nasady rzęs, ponieważ ciemny make-up uwydatnia sińce pod oczami. W szczególności różowe i fioletowe cienie do powiek sprawiają, że wyglądamy na bardziej zmęczone. W makijażu dla przeziębionych najlepiej sprawdzają się naturalne barwy np. nude. Wystarczy więc beżowy cień do powiek i maskara, ale koniecznie wodoodporna, żeby wytrzymała częste w chorobie łzawienie. Warto potraktować skórę pod oczami odrobiną korektora, który ukryje cienie i sińce.

Nie próbujmy na siłę zrobić sobie imprezowego looku w trakcie choroby. Makijaż dla przeziębionych to sposób na ukrycie niedoskonałości, ale musi wyglądać naturalnie i nieprzesadnie. W takim momencie umiar jest wskazany!

A jeśli nie chciało wam się czytać moich długich wywodów z uzasadnieniem, przygotowałam też wersję skróconą. Oto konkretny instruktaż specjalnie dla was.

Makijaż, który tuszuje oznaki choroby (10 kroków)

  1. Nałóż lekki krem lub olejek nawilżający na twarz.
  2. Pomaluj usta nawilżającą pomadką ochronną.
  3. Nałóż bazę rozświetlającą na twarz (omijając okolice oczu).
  4. Pod oczy nałóż korektor.
  5. Twarz wyrównaj lekkim, kryjąco-rozświetlającym podkładem.
  6. Powieki pomaluj matowym cieniem w neutralnym kolorze.
  7. Wytuszuj rzęsy wodoodporną maskarą.
  8. Wykonturuj bronzerem kości policzkowe i krawędzie nosa.
  9. Użyj odrobiny rozświetlacza na skroniach.
  10. Utrwal wszystko pudrem mineralnym.

P o w o d z e n i a !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *