jaki podkład do cery tłustej?

Cześć!

Wybór podkładu do cery tłustej to wcale nie taka łatwa sprawa. Pod uwagę trzeba wziąć nie tylko sam produkt, lecz także kondycję skóry i to, w jaki sposób ma być pielęgnowana. Zatem jak to zrobić? Przeczytaj mój tekst, a wszystkiego się dowiesz.

Rodzaje podkładu do cery tłustej

Podkłady znajdziemy przeważnie w dwóch wersjach: we fluidach (lub kremach, np. BB lub CC) i w pudrach. Co więcej każdy z tych kosmetyków może mieć różne wersje. Fluidy mogą być bardziej płynne, inne mogą mieć formułę musu lub gęstego kremu. Pudry natomiast mogą mieć konsystencję pyłku lub kamienia.

Jak wybierać podkład do cery tłustej?

Na początek powinnaś określić, jaki masz rodzaj cery tłustej. Czy jest to cera mieszana (tłusta w strefie T, a normalna lub sucha na policzkach), czy tłusta trądzikowa, czy tłusta ale jednocześnie odwodniona. Pamiętaj, że przy dobieraniu podkładu do swojego typu cery kosmetyk nie może zatykać porów skóry. Weź pod uwagę także to, żeby nie matowić skóry zbyt mocno. Będzie wyglądała na starszą, chorą i zaniedbaną.

Fluid do cery tłustej

Podkład do skóry tłustej często ma formę fluidu. To mokry kosmetyk, który konsystencja przypomina krem lub mleczko. Do cery tłustej najlepiej się sprawdzi produkt lekki i delikatny, płynny. Taki fluid będzie tylko trochę matowił skórę, co zapewni ci naturalny efekt. Unikaj natomiast ciężkich podkładów z olejami. Jeżeli zdecydujesz się na taki wybór, to pamiętaj o bazie, najlepiej matującej. Zapewni ci ona lepszą trwałość makijażu i ładniejszy wygląd.

Puder do skóry tłustej

Tu masz do wyboru mineralny podkład w formie proszku. Zawierają tylko naturalne składniki, w tym między innymi: tlenek cynku, tlenek żelaza, mika. Taki produkt nie tylko zapewni ci naturalny wygląd twarzy, lecz także wypielęgnuje twoją cerę. Sypki podkład mineralny dobrze kryje niedoskonałości, daje naturalny efekt zmatowienia i pielęgnuje skórę.

Podkład kryjący do cery tłustej

Jeżeli masz cerę tłustą, to zapewne zmagasz się z trądzikiem lub przebarwieniami. W tej sytuacji pomoże ci dobrze kryjący podkład. Pamiętaj jednak, że taki kosmetyk ma cięższą konsystencję i może stworzyć efekt maski na twarzy. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie nakładanie go punktowo tylko na niedoskonałości. Zamiast kryjącego podkładu równie dobrze możesz wybrać kremy BB lub CC. Te kosmetyki mają lekką formułę i jednocześnie dobre krycie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *