Cześć!
Na plaży każda z nas chce wyglądać ładnie. Ale co w sytuacji, gdy rozstępy psują wszystkie twoje wakacyjne plany? Nie przejmuj się, bo są sposoby, dzięki którym pozbędziesz się rozstępów i będziesz ładnie wyglądać na plaży. Przeczytaj mój tekst, a dowiesz się, co robić, żeby mieć zadbaną skórę.
Skąd biorą się rozstępy?
Rozstępy najczęściej pojawiają się na brzuchu, biodrach, biuście, udach, pośladkach, bicepsach i na plecach. Są wszędzie tam, gdzie skóra rozciąga się ponad swoje możliwości. Rozstępy mogą pojawić się także w wyniku: zmian hormonalnych, przyjmowania leków ze sterydami, złej diety i uwarunkowań genetycznych. Występują najczęściej u: kobiet w ciąży, osób z nadwagą, nastolatków w okresie dojrzewania, sportowców.
Jak pozbyć się rozstępów?
Usuwanie rozstępów jest uzależnione od stopnia ich zaawansowania. Jeżeli są dość stare, to pomoże ci tylko zabieg chirurgiczny. Jeśli natomiast twoje rozstępy są świeże, to istnieje duża szansa, że się ich pozbędziesz samodzielnie lub z pomocą kosmetologa. Możesz zastosować zabiegi medycyny estetycznej i odpowiednie kosmetyki, wdrożyć właściwą dietę i zacząć ćwiczyć.
Co stosować na rozstępy?
Na rozstępy można stosować krem z masy perłowej. Jego zadanie polega nie tylko na wygładzaniu rozstępów, lecz także na usuwaniu blizn i przebarwień, ujednolicaniu kolorytu cery i na regeneracji skóry. Równie dobrze sprawdzą się wszelkie kremy, maści i balsamy o działaniu nawilżającym, rozjaśniającym, ujędrniającym i natłuszczającym.
Zabiegi medycyny estetycznej na rozstępy
Jeżeli kosmetyki nie pomagają, to być może warto wypróbować zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Możesz przetestować:
- laser frakcyjny – impulsy wnikają pod skórę i w kontrolowany sposób tworzą mikrouszkodzenia. Takie działanie światła lasera powoduje regenerację i powstawanie zdrowych komórek;
- chemabrazja – peeling medyczny z zastosowaniem kwasów złuszcza naskórek i stymuluje produkcję nowych komórek. Podczas zabiegu można użyć kwasu salicylowego, glikolowego lub azelainowego;
- mezoterapia – zabieg polega na wstrzykiwaniu w skórę odżywczych koktajli, które pobudzają produkcję kolagenu;
- dermabrazja i mikrodermabrazja – te dwa zabiegi polegają na ścieraniu wierzchniej warstwy naskórka, wygładzaniu rozstępów i głębokim peelingowaniu. Powodują regenerację skóry, poprawiają krążenie krwi i wspomagają produkcję kolagenu.
Dodaj komentarz