skóra podczas snu

Cześć dziewczyny!

Czy słyszałyście o tym, że skóra najlepiej regeneruje się w nocy? Kiedy rankiem stajecie przed lustrami, widzicie, że cera jest gładka, wypoczęta i świeża. Pewnie bardzo chcecie, żeby pozostała taka przez większość dnia. Niestety to niemożliwe. Żeby skóra wyglądała pięknie i była zdrowa, musisz stosować kosmetyki dopasowane do jej dobowego cyklu życia. Sprawdźcie, jak zrobić to poprawnie.

RANKIEM nie musisz oczyszczać cery, lecz pomóc jej zachować piękny i świeży wygląd. Wystarczy, że użyjesz mgiełki lub toniku. Najlepszymi składnikami takich produktów będą owoce, kwiaty i inne substancje o delikatnym zapachu i działaniu. Następnie zaaplikuj lekki krem nawilżający z filtrem przeciwsłonecznym. Pamiętaj, że wszystkie kosmetyki,które stosujesz rano, muszą być dostosowane do rodzaju twojej cery. W ciągu dnia możesz używać orzeźwiających mgiełek; nie zapomnij także o kolejnych warstwach kremu z filtrem.

PO POŁUDNIU w skórze zaczynają zachodzić procesy regeneracyjne. Podobno godzina 16.00 jest najlepszą porą na oczyszczanie cery. Być może warto przetestować tę teorię: zrób demakijaż i peeling, a potem nanieś maseczkę. Przygotuj skórę do dalszej pielęgnacji. Nałóż takie kosmetyki, które mają działanie łagodzące i wyciszające. Po ciężkim dniu relaks przyda się nawet buzi.

WIECZOREM stosuj produkty głęboko nawilżające i odbudowujące. Najlepszymi będą sera, kremy i olejki, w których znajduje się dużo witamin, mikroelementów i leczniczych składników. Produkty muszą być dopasowane do potrzeb twojej cery. Dzięki nim przyspiesz proces odnowy komórek skóry, przyspieszysz produkcję kolagenu, dotlenisz cerę.

W NOCY twoja skóra nie odpoczywa tak jak ty. W jej wnętrzu zachodzą procesy naprawcze. Komórki regenerują się, zmarszczki spłycają się, a przebarwienia się rozjaśniają. Aby cera w pełni odbudowała się, musisz zapewnić jej co najmniej 8 godzin snu. Efekty tego procesu widzisz każdego ranka, gdy stoisz przed lustrem.

Jak wygląda Wasza pielęgnacja cery, dziewczyny? Czy poznałyście już jej dobowy cykl funkcjonowania?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *