Cześć!

Woda kokosowa i woda brzozowa – te już pewnie znasz. Ale czy piłaś kiedyś wodę klonową? Jeżeli nie, to najwyższy czas jej zasmakować. Przekonasz się, jakie ma znakomite właściwości nawadniające i jak doskonale potrafi gasić pragnienie. Co jeszcze zapewni ci woda klonowa? Sprawdź koniecznie.

Jak pozyskuje się wodę klonową?

Woda klonowa pozyskiwana jest wczesną wiosną z drzew klonu rosnących w Quebec. Jest to miejsce wolne od zanieczyszczeń, pestycydów i sztucznych nawozów. Zbiory rozpoczynają się jeszcze wtedy, gdy leży śnieg, bo w tym czasie sok z klonu jest najbardziej wartościowy, czyli zawiera dużą dawkę witaminami i mikroelementami. Z pojedynczego drzewa pozyskuje się taką ilość wody, która nie wpływa na jego dalszy rozwój. Sok z klonu jest przejrzystym, słodkim w smaku i lepkim płynem, przelewanym zaraz po zbiorach do niewielkich butelek, nierozcieńczanym i niepasteryzowanym. Wykonuje się jedynie filtrację i sterylizację, żeby woda klonowa zachowała jak najwyższą jakość.

Co zawiera i jakie właściwości ma woda klonowa?

Woda klonowa ma podobne właściwości do wody kokosowej. Zawiera około 50 odżywczych składników, w tym: witaminy z grupy B, magnez, żelazo, wapń, fosfor, potas, cynk. Nie zawiera glutenu, konserwantów i GMO. Jest niskokaloryczna, dlatego pomaga obniżyć ciśnienie krwi i reguluje poziom cukru w organizmie. Dodatkowo:

 • ma działanie nawilżające;
 • łagodzi stany zapalne i objawy trądziku;
 • zwalcza wolne rodniki;
 • poprawia kondycję włosów i skóry;
 • zapobiega łysieniu;
 • orzeźwia i regeneruje organizm.

Czy wiesz, że…

 1. Z wody klonowej powstaje syrop klonowy. Do wyprodukowania 1 litra tej substancji potrzeba aż 40 litrów przegotowanej wody.
 2. Woda klonowa w niektórych krajach uważana jest za napój medyczny i działający korzystnie na układ kostny.
 3. Wodę klonową możesz stosować jako samodzielny napój lub dodatek do potraw.
 4. Woda klonowa z powodzeniem zastąpi cukier lub słodziki.
 5. Jesteś zmęczona po wysiłku fizycznym lub właśnie przeszłaś chorobę? Pij wodę klonową, która zawiera elektrolity i ma właściwości regenerujące.

Czy próbowałyście kiedyś wody klonowej?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *