Cześć dziewczyny!
Lato to taka pora roku, kiedy odsłaniamy ramiona, nogi i plecy, opalamy się na plaży i zakładamy sandałki. Trzeba zadbać o skórę, którą zamierzamy pokazać i odsłonić po zimie. Najwięcej czasu musimy poświęcić piętom, które stały się szorstkie i suche, a skóra zrobiła się gruba i spękana. Dlatego podczas pielęgnacji warto zastosować pumeks. Jak poprawnie z niego korzystać?
Czy pumeks to siedlisko bakterii i grzybów?
A gdzie ich nie ma?! W pumeksie mają idealne warunki do rozwoju: wilgoć, wulkaniczna skała oraz mnóstwo dziurek, rowków i kanalików. Pomyśl tylko, używając pumeksu, przenosisz drobnoustroje na skórę. W skrajnych przypadkach może to doprowadzić do podrażnień i groźnych chorób dermatologicznych. Aby uniknąć takich nieprzyjemnych sytuacji, pamiętaj, aby po każdym użyciu wysuszyć i zdezynfekować pumeks. Jednak lekarze i tak odradzają stosowanie tych gadżetów do usuwania zrogowaciałego naskórka. Polecają elektryczne pilniki lub dwustronne tarki.
Jak używać i jak czyścić?
Nie dziel się z nikim swoim pumeksem. Powinien być takim gadżetem, który służy do higieny osobistej. Jeżeli pumeks stosuje kilka osób, to automatycznie wzrasta ryzyko zachorowania na grzybicę lub inne choroby dermatologiczne.
Zanim usuniesz twardy naskórek, pięty dokładnie namocz. W ten sposób zabieg będzie przyjemniejszy i krótszy, a efekty – lepsze. Kiedy skończysz peelingować stopy, pamiętaj, aby dokładnie wyczyścić i osuszyć pumeks. Pod ciepłą wodą i za pomocą szczotki i mydła wyszoruj go, dzięki czemu usuniesz resztki naskórka. Następnie wysusz pumeks na słońcu, z daleka od źródeł wilgoci; odkładanie go na umywalkę odpada. Co jakiś czas dezynfekuj pumeks specjalnym płynem lub gotując w roztworze soli. Pumeks wymieniaj na nowy co trzy miesiące.
Jak często stosować pumeks?
Pumeks wystarczy stosować raz w tygodniu. Dzięki takiemu peelingowi usuniesz wszystkie zgrubienia, martwe komórki skóry i zrogowaciały naskórek. Pamiętaj, aby nie szorować energicznie skóry, bo możesz nabawić się podrażnień lub zaburzeń regeneracji naskórka. Jeśli chorujesz na cukrzycę lub niewydolność krążenia, to zbyt intensywne i częste usuwanie naskórka i stosowanie pumeksu może skończyć się groźnymi powikłaniami.
Dodaj komentarz