Makijaż ślubny odgrywa ważną rolę w przygotowaniach do ślubu. Musi spełniać kilka warunków: maskować niedoskonałości, gwarantować 24-godzinną trwałość i wyglądać naturalnie. Aby nic Cię nie zaskoczyło, miesiąc przed ślubem powinnaś wykonać makijaż próbny. W tym samym czasie warto zacząć przygotowywać skórę do tej uroczystości. Jak zrobić makijaż ślubny? Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry przed ślubem i jakie zabiegi warto wykonać?
Jak zrobić makijaż ślubny?
Skóra tłusta i mieszana
Jeżeli Twoja skóra jest tłusta lub mieszana, powinnaś zdecydować się na połączenie kremu CC z prasowanym pudrem mineralnym. Krem CC jako preparat nawilżająco-koloryzujący o lekkiej konsystencji i beztłuszczowej formule nie tylko nawilża, lecz także łagodzi stany zapalne. Z kolei prasowany puder mineralny ukryje niedoskonałości oraz zmatowi i ochroni skórę przed słońcem.
W celu uzyskania efektu rozświetlenia warto dodać do kremu koloryzującego kilka kropli bazy rozświetlającej lub zastosować wielofunkcyjny bronzer-rozświetlacz. Każdy z tych produktów skutecznie nabłyszczy nie tylko cerę, lecz także dowolną partię ciała.
Skóra sucha
Makijaż ślubny w przypadku skóry suchej powinien bazować na intensywnie nawilżającym i pielęgnującym podkładzie, wielofunkcyjnym kremie BB lub bazie nawilżająco-wygładzającej. Wszystkie zapewniają skórze świeżość i nawilżenie. Zamiast prasowanego pudru mineralnego zastosuj róż i bronzer. Podczas gdy ten pierwszy podkreśli kości policzkowe, za pomocą drugiego wykonasz konturowanie twarzy.
Makijaż ślubny oczu i ust
Standardowy makijaż ślubny oczu wykorzystuje beże i brązy. Przy smoky eyes warto użyć pomadki w odcieniu brudnego różu lub nude. Kolor pomadki można dopasować do drobnych elementów ubioru lub wiązanki ślubnej.
Pielęgnacja skóry i zabiegi przed ślubem
Jeżeli do ślubu został Ci miesiąc, to ostatni moment na lekkie złuszczenie naskórka. W tym celu warto zapisać się na peeling z kwasem mlekowym. Kwas mlekowy w niskim stężeniu umożliwia delikatne złuszczanie warstwy rogowej naskórka i jednocześnie nie niszczy skóry. Ponadto pobudza ją do produkcji kolagenu, poprawia ukrwienie jej wierzchnich warstw, wygładza naskórek i niweluje przebarwienia.
Drugi zabieg powinien zostać wykonany 2 tygodnie przed ślubem i mieć na celu głębokie nawilżenie. Warto wykorzystać preparaty z kwasem hialuronowym i peptydami oraz wzmocnić ich działanie za pomocą sono- i jonoforezy.
Miesiąc przed ślubem ważną rolę odgrywa odpowiednia pielęgnacja domowa. W tym celu warto sięgnąć po tzw. kosmetyki bankietowe, które występują w formie kapsułek lub masek. Wyrównują koloryt, odżywiają naskórek i zatrzymują w niej wodę. W efekcie skóra wygląda na wypoczętą i rozświetloną.
Na dzień warto stosować krem z filtrem, z kolei regulację brwi należy wykonać najpóźniej dwa dni przed ślubem, co zmniejszy ryzyko zaczerwienienia.
Tak zaplanowany miesięczny program pielęgnacji sprawi, że skóra będzie nawilżona, gładka i rozświetlona oraz umożliwi wykonanie świeżego, naturalnego i trwałego makijażu.
Jakie kosmetyki pomogą Ci zrobić makijaż ślubny?
Baza pod makijaż
Makijaż ślubny musi być przede wszystkim trwały, aby panna młoda wyglądała olśniewająco zarówno na samym ślubie, jak i na weselu. Z tego powodu warto zastosować bazę pod makijaż. Najlepszym pomysłem będzie kosmetyk o właściwościach matująco-wygładzających, który absorbuje sebum i zapewnia skórze długotrwałe zmatowienie. Dzięki niemu makijaż utrzymuje się dłużej, a cera jest gładka i miękka w dotyku.
Baza pod cienie
Baza pod cienie jest równie istotna co baza pod podkład. Kosmetyk ma za zadanie zintensyfikować odcień cieni i wydłużyć ich trwałość. Nie powinien przy tym tworzyć grudek na powiekach.
Podkład
Podkład to podstawa każdego makijażu, zwłaszcza ślubnego. Powinien być trwały i skutecznie kamuflować niedoskonałości skóry, a przy tym nie powodować tzw. efektu maski.
Cienie do powiek
Standardowy makijaż ślubny uwzględnia cienie do powiek w odcieniach złota, brązu, brzoskwini i beżu. Ich konsystencja powinna być kremowa, a trwałość – przedłużona.
Pomadka
Ślubna pomadka powinna być przede wszystkim trwała. Jej kolor i właściwości warto dobrać do indywidualnych preferencji.
Tusz do rzęs
Makijaż ślubny rzęs powinien je podkreślać i – zależnie od potrzeb – wydłużać, pogrubiać, podkręcać lub zagęszczać. Jednocześnie po jego zastosowaniu rzęsy nie mogą wyglądać sztucznie.
Rozświetlacz
Rozświetlacz to bardzo istotny element makijażu ślubnego, który doda blasku każdej pannie młodej. Najlepszym wyborem, niezależnie od karnacji, jest kosmetyk w odcieniu szampańskiego złota. Rozświetlacz powinien być trwały i silnie napigmentowany. Przesada nie jest wskazana, ponieważ błyszcząca twarz nie będzie wyglądać efektownie w wieczornym świetle.
Puder
Makijaż ślubny powinien być lekki, dlatego warto zastosować taki puder, który go nie obciąży. Z tego powodu najlepszym wyborem będzie puder transparentny.
Dodaj komentarz